Виїзне практичне заняття із залученням стейкхолдерів в Національному природному парку «Холодний Яр»

НПП «Холодний Яр» – це природоохоронна територія у Черкаському районі Черкаської області. Створено указом Президента України від 01.01 2022 р. Площа НПП складає 6 833,5071 га. Заповідна територія включає близько 150 цінних природних, історичних, археологічних, культурних об’єктів. На території НПП зафіксовано зростання 467 видів судинних рослин, 215 видів грибів, перебування 32 видів ссавців, 143 видів птахів та значної кількості видів безхребетних. Серед них трапляються багато видів, що занесені до Червоної книги України, Зеленої книги України та охороняються відповідно інших міжнародних договорів. Особливої уваги заслуговують популяції підсніжника складчастого (Galanthus plicatus M.Bieb.)., цибулі ведмежої, бруслини карликової, булатки довголистої, тюльпана дібровного, любки дволистої, гніздівки звичайної та ін.

Під час виїзного заняття науковий співробітник Інституту еволюційної екології НАН України к.географ.н. Конякін Сергій Миколайович провів майстер-клас щодо визначення рослин-індикаторів лісових екосистем, особливості морфологічної будови деревостанів та методики їх описів, використання вікового бурава та аналізу кернів. Студенти, крім розширення своїх природничих науково-практичних знань, мали нагоду зануритись у вир історичних подій, які торкнулись Холодного Яру протягом сотень років.

Колектив кафедри лісового господарства та раціонального природокористування в особі завідувача Чемерис Інгріди, викладачів Ключки Світлани, Сича Віктора та Ольги Чиж дякує за підтримку в організації виїзного заняття голову профспілки ЧДТУ Загороднього Василя Володимировича. Студенти та викладачі висловлюють щиру вдячність, побажання добра та натхнення директору НПП «Холодний Яр» Легоняку Богдану та екскурсоводу Зінченко Ользі.