Однією з ключових умов сталого розвитку України є зміцнення її міжнародних позицій. І саме університети є одними з найпотужніших двигунів соціально-економічного розвитку держави, є одними з головних провідників України до спільноти провідних університетів світу. Діяльність Черкаського державного технологічного університету  спрямована на формування позитивного міжнародного іміджу університету, підтримку та розвиток зарубіжних зв’язків у освітньо-наукових, соціальних, культурних сферах. Важливою складовою є підтриманню дружніх партнерських відносин з вітчизняними та закордонними вузами. Діяльність групи міжнародних програм академічної мобільності, яка входить до складу управління міжнародного співробітництва, зорієнтована на реалізацією міжнародних програм навчання, стажування та практики за кордоном для студентів, аспірантів, викладачів та співробітників університету. Якщо Ви хочете детально познайомитись із партнерами нашого Університету, а також актуальні програми та гранти перейдіть за посиланнями наведеними нижче.

Студенти мають можливість взяти участь у великій кількості різноманітних програм академічної мобільності. Для пошуку відповідної програми можна скористатися сайтами посольств, стипендіальних фондів, служб академічних обмінів, освітніх організацій та ін. Можна, наприклад, скористатись такими програмами академічного обміну як Global UGRAD (США), Fulbright Graduate Student Program (США), «Mevlana» (Туреччина), Erasmus+ (ЄС) тощо.

Також можна знайти цікаві проекти на сайтах освітніх організацій і програм British Council UkraineФранцузького інституту в УкраїніІталійського інституту культури в КиєвіKyiv Educational Advising Centre та ін.

Відбір учасників програм академічної мобільності проводиться, як правило, за конкурсом з урахуванням результатів їх навчання чи професійної діяльності, наукових (творчих) здобутків, знання іноземної мови, додаткових вимог, передбачених договорами, угодами, контрактами, грантами, проектами тощо.

Критеріями конкурсного відбору можуть бути: успішне завершення першого курсу навчання на бакалавраті, високий рейтинг успішності студента (відсутність академічних заборгованостей впродовж останнього навчального року, високий середній бал успішності, наприклад, 80 і більше тощо), участь у науковій роботі (наявність наукових публікацій, тези конференцій, наукові статті тощо), перемога в освітніх, наукових конкурсах та олімпіадах, наявність рекомендаційних листів тощо.

Новини та анонси міжнародної діяльності

Шановні студенти, аспіранти, викладачі!

До Вашої уваги актуальні можливості інтернаціоналізації освітнього процесу та наукової діяльності.

Зацікавились? Залишились запитання? Звертайтесь:

Інформаційний центр ЄС, кафедра фінансів, ауд. 705/1. Е-mail: [email protected]

✅Стипендії Коледжу Європи: післядипломна освіта
Це можливість для випускників українських університетів продовжити освіту в провідному інституті європеїстики, де навчаються майбутні дипломати, міністри та чиновники європейських урядів. Ви вчитиметеся у компанії студентів з понад 50 країн світу, а стипендія покриє витрати на навчання, проживання, харчування і подорожі.
Кампуси коледжу знаходяться в Брюгге та Варшаві. Навчання розпочнеться у вересні 2022 року. Випускники отримають магістерські дипломи.
Дізнайтеся більше за посиланням: https://houseofeurope.org.ua/opportunity/260…
✅ATLAS: Стипендії для кандидатів наук на проведення досліджень у Франції
Це можливість пройти стажування у сфері суспільних та гуманітарних наук у Франції. У вас буде стипендія на два-три місяці, протягом яких ви зможете проводити польові дослідження, працювати у бібліотеках та архівах.
Стажування пройде у період з березня по липень або з вересня по грудень 2022 року. Стипендією опікується уряд Франції.
Дізнайтеся більше за посиланням https://houseofeurope.org.ua/opportunity/261…
✅Програма Фонду Конрада Аденауера для громадських активістів
Фонд Конрада Аденауера (KAS) у партнерстві з Центром підготовки та консультування (CTC) у Тбілісі оголошує конкурс для відбору учасників змішаної освітньої програми «Навчання дій громади». Змішана освітня програма включає курси електронного навчання (онлайн) та оффлайн курси в Тбілісі.
✅Дізнайтеся більше за посиланням : https://www.catprogramme.org/…/call-for-applications/…
✅ Програма United People Global Sustainability Leadership Program 2022, USA
Грантова програма стажування в США. UPG створює спільноти людей, що бажають впроваджувати позитивні зміни, що допоможуть побудувати більш стійкий світ. Якщо у вас є потенціал бути частиною цієї групи, запрошуємо подавати заявки. У 2021 році United People Global сертифікувала 526 лідерів у сфері сталого розвитку UPG з набору понад 4000 заявників, які впродовж 9 тижнів пройшли безкоштовну комплексну підготовку з лідерства та сталості. Після завершення цієї програми 60 молодих лідерів отримали право на безкоштовне навчання в США, щоб ще більше зміцнити свій потенціал позитивного лідерства. Лідери з питань сталого розвитку UPG навчаються як методам, так і інструментам, щоби стати послами позитивного управління громадами для сталого розвитку. До участі запрошується молодь у віці 18-35 років. Реченець подачі заявок: 31 грудня 2021 року.
Дізнатися більше та подати заявку: https://upglive.org/UPGSustainability
✅Програма Community Solutions Program, USA
Програма «Громадські рішення» (CSP)1 – це річна програма розвитку професійного лідерства для людей, які працюють над посиленням своїх громад, вирішуючи питання, що стосуються навколишнього середовища, миру та вирішення конфліктів, прозорості та підзвітності, а також жінок та гендеру. Лідери громад будуть відібрані для участі у програмі, яка включає:
• чотиримісячне стипендіальне стажування у Сполучених Штатах;
• участь в програмі навчання лідерству від Інституту громадянського лідерства;
• розроблення та реалізація громадських ініціатив.
Якщо Вам від 25 до 38 років, Ви є лідером територіальної громади, працюєте у сфері громадської залученості, екологічних проблем, жінок та гендерних питань або миру та вирішення конфліктів, подайте заявку зараз, щоб співпрацювати та спілкуватися з організаціями США та іншими лідерами молодих громад з усього світу для досягнення сталого економічного, соціального, політичного та екологічного розвитку!
Реченець подання заявок на програму 27 жовтня 2021 року.
Дізнайтеся більше за посиланням http://bit.ly/csp2022apply