На кафедрі лісового господарства та раціонального природокористування відбувся науково-практичний  семінар «Особливості мисливського спорядження, мисливське собаківництво»

Мисливство в Україні має довгу історію та глибокі традиції. Ця діяльність відігравала значущу роль в суспільному розвитку, особливо в умовах натурального господарювання. Розвиток та організація мисливства визначалися природно-кліматичними та географічними умовами регіону. Ліси, степи, річкові долини – ці різноманітні природні зони забезпечували розмаїття дикої тварини, що робило мисливство важливим елементом економічних відносин. У різних екосистемах України налічувалось неабияке різноманіття дичини, такі як ведмеді, вовки, олені, кабани, лисиці, зайці та інші. Завдяки такому промислу мисливці не лише забезпечували себе м’ясом для харчування, але й знаходили ресурси для виробництва одягу та інших корисних матеріалів. Однією з головних цілей мисливства було забезпечення охорони господарства від шкідників. Зменшення популяції диких тварин сприяло утриманню під контролем руйнівної дії на сільськогосподарські культури та інфраструктуру. Мисливство також відігравало ключову роль у поповненні запасів їжі для населення. Трофеї отримані в результаті полювання становили важливий елемент раціону харчування, а шкіра та інші частини тварин знаходили застосування у виробництві. Навіть у сучасному світі традиції мисливства можуть зберігати свою вагу, адже вони становлять не тільки економічну, але і культурну спадщину України.

Для детальнішого ознайомлення з тонкощами підготовки та здійснення заходів щодо полювання для ЗВО спеціальності Лісове господарство організовано сумісний захід з аматором мисливської справи. В рамках укладеного договору про співпрацю між Степанківською ЗОШ І-ІІІ ступенів Степанківської сільської ради та Черкаським державним технологічним університетом на кафедрі лісового господарства та раціонального природокористування відбувся науково-практичний семінар на тему «Особливості мисливського спорядження, мисливське собаківництво». До заходу долучився Володимир Біда вчитель географії вищої категорії, за покликанням мисливець з тридцятирічним стажем та дійсний член Українського товариства мисливців та рибалок. Володимир Петрович в цікавій, доступній інтерактивній формі поділився зі студентами практичним досвідом щодо особливостей полювання на різних мисливських звірів, а також важливості дотримання нормативно-правових аспектів згаданого виду діяльності.

Колектив кафедри лісового господарства та раціонального природокористування в особі завідувача Інгріди Чемерис висловлює слова подяки Володимиру Біді та керівництву Степанківській ЗОШ за співпрацю та участь в налагодженні спільної навчально-наукової роботи.