Старовойтенко Наталія Василівна

Кандидат педагогічних наук, доцент
доцент кафедри лісового господарства та раціонального природокористування

Е-mail: [email protected]

Науково-педагогічна біографія

У 1983 році закінчила Київський державний педагогічний інститут ім. О.М. Горького за спеціальністю «Викладач педагогіки і психології (дошкільної).

1983-1996 р.р. – працювала викладачем педагогіки та психології в Бердичівському педагогічному училищі. Очолювала комісію викладачів педагогіки і психології. . З 1996 року на викладацькій роботі в Черкаському державному технологічному університеті. Працювала викладачем кафедри соціального менеджменту, старшим викладачем кафедри суспільних дисциплін і права. З 2010 року працює на посаді доцента кафедри загальної екології, педагогіки та психології Черкаського державного технологічного університету.

У 2001 році захистила кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.07 «Теорія та методика виховання» на тему «Виховання почуття гумору у старших дошкільників та молодших школярів» в Інституті проблем виховання АПН України
У 2002 році отримано вчене звання доцента.

З 2002 по 2014 рік – вчений секретар ЧДТУ. Наукові та практичні результати діяльності Старовойтенко Н.В. надруковані більш ніж у 120 наукових працях.З них – 8 навчальних посібників, 30 праць у фахових виданнях, 4 праці у закордонних міжнародних виданнях ; 20 навчально–методичних видань.
Підвищення кваліфікації:
2016 р. – центральний інститут післядипломної педагогічної освіти ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України. Тема випускної роботи «Почуття гумору викладача, як засіб комунікативного впливу на студентську молодь». СП35830447/ 006 – 16 від 05.02.2016 р;

З 2019р. – освітній омбудсмен ЧДТУ на громадських засадах. 

Основні дисципліни, що викладаються

«Психологія» для студентів усіх спеціальностей  освітнього ступеня «бакалавр».
«Соціальна психологія» для студентів спеціальності 232 «Соціальне забезпечення» освітнього ступеня «бакалавр».

«Психологія управління» для студентів спеціальності «Економічна кібернетика», «Маркетинг» та «Управління проектами» освітнього ступеня «магістр»

«Психологія і педагогіка вищої школи» для спеціальності 101 «Екологія» освітнього ступеня «магістр»

Основні навчально-методичні праці

1. Старовойтенко Н.В., Фоміна Н.М. Основи психології та педагогіки: теорія і практика. Навчальний посібник. Рекомендовано Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.  Гриф МОНМС. №   1/11- 7536 від 10.08.11. Черкаси: «Вертикаль».- 2010.– 336с.

2. Старовойтенко Н.В., Білик Л.І., Ключка С.І., Психологія і педагогіка. Навчальний посібник для самостійного вивчення дисципліни для студентів всіх спеціальностей заочної форми навчання. – Черкаси. – 2014. – 104с.

3. Старовойтенко Н.В., Фоміна Н.М. Психологія. Практикум. Навч. посібник для студентів ВНЗ. –Черкаси. Рекламно-інформаційне видавниче агенство «Бізнес – стиль», 2014р. –334с. – Гриф МОН України –Лист № 1/ 11 -5861від 18.04.2014

4. Старовойтеенко Н.В., Осипенко В.І., Чемерис І.А., Білик Л.І.Психологія і педагогіка вищої школи: навчально–методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни.- Черкаси.: Видавець Пономаренко – 2017. – 403с. –

5. Білик Л.І., Чемерис І.А., Старовойтенко Н.В., Ключка С.І., Сич В.С. Екологічна компетентність: теорія та практика. Навчально-методичний посібник. Електронний ресурс   Черкаси ЧДТУ 2018 131с.

6.Чемерис І.А., Старовойтенко Н.В., Білик Л.І. Навчально-методичний посібник для вивчення навчальної дисципліни «Методика викладання екології у вищій школі» для здобувачів освітнього ступеня магістр спеціальності 101 «Екологія» ЧДТУ – 2018. – 355с. – Гриф вченої ради ЧДТУ

7. Психологія управління: навчально– методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни /авт.- упор.: Н. В. Старовойтенко, В. І. Осипенко, І.А. Чемерис, Л.І. Білик, С.І. Ключка  – електронний ресурс.Черкаси. – ЧДТУ. – 2019.  – 247с. – Гриф вченої ради ЧДТУ

8. Ключка С.І., Старовойтенко Н.В., Осипенко В.І. Психологія і педагогіка вищої школи: практикум. Навчально-методичний посібник для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти з ІТ- спеціальностей усіх форм навчання / авт.-упор. С. І. Ключка, Н. В. Старовойтенко, В. І. Осипенко;  М-во освіти і науки України,Черкас. держ. технол. ун-т. – Черкаси : ЧДТУ, 2020. – 268с

9. Старовойтенко Н.В. Соціальна психологія: навчально–методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни /авт.- упор.: Н. В. Старовойтенко – електронний ресурс.Черкаси. – ЧДТУ. – 2020.  – 247с.

Сфера наукових інтересів

Педагогічна майстерність викладача вищої школи, евристичні та інтерактивні методи викладання у вищій школі, психологічні аспекти управлінської діяльності.

Інші види діяльності

Робота з захисту прав учасників освітнього процесу в ЧДТУ (зустрічі з студентами різних факультетів з питань формування правової свідомості, правової поведінки, розгляд скарг тощо).

Психологічні консультації та тренінги для студентів університету, для персоналу приватних та державних підприємств і організацій.

Член Вченої Ради будівельного факультету.

 

Основні наукові праці

orcid.org

Перелік нагород та заохочень 

Почесна грамота Головного управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації з нагоди 50–річчя утворення ЧДТУ (2010р)

 Почесна грамота Черкаської обласної ради за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та з нагоди Дня знань (2013р).

Подяка Міністерства освіти і науки України до Дня науки за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність (Наказ МОНУ № 468–к  від 19.09.2014р)

Грамота Міністерства освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність (2017р.)

Почесна Грамота Міністерства освіти і науки України за ініціативу та наполегливість, високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов”язків та вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки України (2020 р.)