24 квітня викладачі та здобувачі вищої освіти кафедри лісового господарства та раціонального природокористування взяли участь у воркшопі “Відновлення лісосмуг після бойових дій: спільні рішення для громад”, який ініційовний WWF-Україна та The HALO Trust Ukraine.
Було обговорено питання впливу бойових дій на агроландшафти, потреби, очікування та роль громад у проєктах відновлення, законодавчі аспекти відновлення пошкоджених війною та розмінованих лісових смуг, значення лісових смуг для сталого ландшафту та кліматичної адаптації.
Лісові смуги – природоорієнтоване рішення та дієвий інструмент, що дозволяє захищати агро угіддя від пилових бур, суховіїв, сприяє підвищенню врожайності та слугує екокоридорами для флори й фауни. Сьогодні майже кожна друга розмінована ділянка на Півдні та Сході України містить залишки лісосмуг, які були пошкоджені внаслідок воєнних дій та пожеж. Відновлення цих захисних насаджень має стати національною програмою з екологічної та аграрної безпеки України, щоб зробити сільське господарство стійкішим до змін клімату та наслідків війни.







