Неформальна освіта – це  коли ви навчаєтеся самотужки. Головна перевага – ефективність. Здобувати неформальну освіту може будь-хто, незалежно від віку, статі чи професії. Крім того, людина, яка вирішила розвиватися самостійно, може підлаштовувати це під свій графік чи бажання.

Неформальна освіта ґрунтується на трьох засадах: «вчитися в дії» – отримувати знання під час практичних завдань; «вчитися взаємодіяти» – часто вона передбачає роботу в групах або командах; «вчитися вчитися» – аналізувати власний досвід і з нього формувати нові знання.

За такі тренінги або лекції не обов’язково платити. Часто їх проводять громадські організації, волонтери та навіть університети (їх небагато). Про такий формат навчання йдеться в Законі України «Про освіту»:  «Неформальна освіта – це освіта, яка здобувається, як правило, за освітніми програмами та не передбачає присудження визнаних державою освітніх кваліфікацій за рівнями освіти, але може завершуватися присвоєнням професійних та/або присудженням часткових освітніх кваліфікацій».

В Україні поки що не існує визнаних стандартів неформальної освіти, але є декілька організацій, які займаються розвитком її стандартів та показників якості. Серед них Українська Академія Лідерства, Prometheus, Міжнаціональний центр неформальної освіти тощо.

Натомість у країнах ЄС неформальна освіта сприймається роботодавцями на рівні з формальною. Її розвитку там сприяють міжнародні організації – ООН, ЮНЕСКО, Європейський Союз, Рада Європи та інші.

 

Основні платформи неформальної освіти, якими Ви можете скористатися:

Prometehus — український MOOC, що надає можливість безкоштовно створювати онлайн-курси, за умови якісного та відповідного до цінностей ресурсу контенту

ВУМ online — платформа громадянської освіти, яка створює онлайн-курси для розвитку українського суспільства. Платформа створена на основі Відкритого університету Майдану.

Інша Освіта — українська громадська організація, що працює за страндартами неформальної освіти Німеччини «Theodor Heuss Kolleg», та проводить професійні курси для освітян з дотримання стандартів якості неформальної освіти.

Центр гуманістичних технологій «АХАЛАР» — чернігівська громадська організація, що розвиває якість громадянської освіти в Україні.

Технічна студія «Винахідник» — розвиває якість освіти за допомогою LEGO через свої курси навчання та франшизу, що контролює дотримання цінностей та стандартів якості навчання.

– Міжнаціональний центр неформальної освіти — громадська організація, яка активно сприяє популяризації неформальної освіти, а також міжнародного діалогу серед молоді завдяки молодіжним обмінам;

–  Українська Академія Лідерства — 10-місячна програма неформальної освіти для випускників шкіл, що будується на поєднанні елементів фізичного, емоційного та інтелектуального розвитку.

– Math Is Your Future — міжнародна онлайн-школа математики започаткована в Україні. Надає можливість вчителям математики з України ознайомлюватись з міжнародними навчальними методиками, програмами і стандартами та інтегрувати їх у викладацьку практику.

– Навчай для України — неприбуткова організація, що залучає молодих спеціалістів для викладання в школах України.

– Благодійна організація “Благодійний фонд «ПроОсвіта» — займається розвитком громадянської освіти в малих містах і селах України, вбачаючи в цьому запоруку підвищення загального рівня освіченості нації. Місією організації «ПроОсвіта» є створення належних умов для формування і розвитку демократичної громадянської культури серед дітей та молоді невеликих населених пунктів України.

Положення  про  порядок  визнання  у  Черкаському  державному технологічному  університеті  результатів  навчання,  отриманих  в  умовах неформальної / інформальної освіти

 Результати навчання неформальної освіти здобувачів  спеціальності 

205 “Лісове господарство”

Смолій Сергій
здобувач бакалаврського рівня підготовки

  • ACIO5ZxGgp8JrGWsqGVd7GYECXnAxqWGZikD2Um-MVYbDstpgZ6FnazvGnt4ijSaHAwtH5Rk0jtZ-0
  • ACIO5ZxGgp8JrGWsqGVd7GYECXnAxqWGZikD2Um-MVYbDstpgZ6FnazvGnt4ijSaHAwtH5Rk0jtZ-1
  • ACIO5ZxGgp8JrGWsqGVd7GYECXnAxqWGZikD2Um-MVYbDstpgZ6FnazvGnt4ijSaHAwtH5Rk0jtZ-2

Діхтяренко Неля
здобувач бакалаврського рівня підготовки

  • ACIO5Zwuj3_vLcSZDsSRVBbpaog5iqoHltm5dfyqznrZTrxl-MO7zTvPV2DwxDSfxYabV5IQ5D6-0
  • ACIO5Zwuj3_vLcSZDsSRVBbpaog5iqoHltm5dfyqznrZTrxl-MO7zTvPV2DwxDSfxYabV5IQ5D6-1
  • ACIO5Zwuj3_vLcSZDsSRVBbpaog5iqoHltm5dfyqznrZTrxl-MO7zTvPV2DwxDSfxYabV5IQ5D6-2
  • ACIO5Zwuj3_vLcSZDsSRVBbpaog5iqoHltm5dfyqznrZTrxl-MO7zTvPV2DwxDSfxYabV5IQ5D6-3

Стецьків Роман

здобувач бакалаврського рівня підготовки

  • ACIO5ZzDseQJFtTniyomoD1uLaC3p2bw-ca4up_fIS-oqh-bchYdBpYbqG2ASeu1eA04KQqF8Cqz-0
  • ACIO5ZzDseQJFtTniyomoD1uLaC3p2bw-ca4up_fIS-oqh-bchYdBpYbqG2ASeu1eA04KQqF8Cqz-1
  • ACIO5ZzDseQJFtTniyomoD1uLaC3p2bw-ca4up_fIS-oqh-bchYdBpYbqG2ASeu1eA04KQqF8Cqz-2
  • ACIO5ZzDseQJFtTniyomoD1uLaC3p2bw-ca4up_fIS-oqh-bchYdBpYbqG2ASeu1eA04KQqF8Cqz-3

Давиденко Наталія

здобувач бакалаврського рівня підготовки

  • ACIO5ZzeXxtb4XSADCr2TqN-TYRW3bOHnNqOS1j0uZxd5nl33HW9l-pn5xlAfjvGOd-KSDqA7wUl-0
  • ACIO5ZzeXxtb4XSADCr2TqN-TYRW3bOHnNqOS1j0uZxd5nl33HW9l-pn5xlAfjvGOd-KSDqA7wUl-1
  • ACIO5ZzeXxtb4XSADCr2TqN-TYRW3bOHnNqOS1j0uZxd5nl33HW9l-pn5xlAfjvGOd-KSDqA7wUl-2