Науково-дослідна робота студентів – це творчий, своєрідний процес, що вимагає наявності цілого ряду здібностей, умінь і навичок, а саме: творчого мислення, глибокого проникнення в сутність фактів і явищ із використанням законів мислення.
Саме такі здібності виявили студенти другого курсу групи СЗ –1810 під час Днів студентської науки в ЧДТУ. Психолого–педагогічний напрям досліджень близький студентам – майбутнім фахівцям соціальної сфери. Після закінчення карантину, дівчата повернулися до рідного університету, успішно здали заліки, іспити і отримали заслужені нагороди за зайняті призові місця в науковій студентській конференції, що відбулася в онлайн–режимі 28 квітня 2020р.
Загоровська Ю.С Особливості правової обізнаності студентів як суб’єктів освітнього процесу вищої школи
Готовність студентів відстоювати свої права свідчить про самоповагу, довіру до різноманітних структурних підрозділів та їхніх очільників. Проте нас стурбувала інформація, що більшість опитаних бачать своїм захисником у разі порушення їхніх прав і свобод ректора університету, до нього звернуться 60% опитаних.
Квятковська О.В. Дослідження особливостей психологічних захистів студентів.
Дослідивши різницю показників психологічного напруження у представників різної статі, робимо висновок, що жіноча стать схильна психологічно захищати себе здебільшого способами проекції, гіперкомпенсації, раціоналізації та заперечення, в той час як представники чоловічої статі більш схильні до регресії, раціоналізації та заміщення.
Грібаньова А.В. Роль іміджу в роботі соціального працівника.
Обґрунтовано, що, за умови, якщо кожен соціальний працівник буде усвідомлювати значущість власного позитивного професійно-особистісного іміджу й намагатиметься оволодіти ним, залежатиме не лише можливість зміни в суспільній свідомості старих стереотипів щодо організації соціальної роботи, але і його власне морально-психічне тафізичне здоров’я.
На думку наукового керівника, доцента Старовойтенко Н.В. потрібно пам’ятати вислів М. де Монтеня: «Найголовніше прищепити смак і любов до науки: інакше ми виховаємо просто віслюків, навантажених книжною премудрістю»
23.06.20р.