«Вчись, працюй, живи на Черкащині»

4 грудня 2024 року Черкаський державний технологічний університет під гаслом «Вчись, працюй, живи на Черкащині» провів День ЧДТУ у Мліївській територіальній громаді. Захід проходив на базі Мліївського ліцею №1. Ректор ЧДТУ Олег Григор та декани факультетів університету поінформували старшокласників школи про переваги та перспективи навчання у закладі. Учнівська молодь мала можливість зануритися в атмосферу кожної із представлених студентами та науковцями університету сучасних, важливих нині для України професій.

Після зустрічі з учнівською молоддю колектив Черкаського державного технологічного університету відвідав Дослідну станцію помології імені Л. П. Симиренка Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України. ЧДТУ та науково-дослідна установа у Млієві вже тривалий час підтримує тісні партнерські стосунки, оскільки єдиний технологічний заклад вищої освіти регіону готує спеціалістів садівників-помологів, і студенти проходять навчальну та виробничу практику на базі станції під керівництвом кандидатки сільськогосподарських наук Варвари Волошиної, викладачки кафедри Лісового господарства та раціонального природокористування ЧДТУ. Цікавим та пізнавальним було відвідування  «Меморіального будинку-музею родини Л.П.Симиренка», що розмістився у родовому приміщенні, збудованому у 1855 році Федором та Платоном Симиренками. У 1859 році в цьому будинку гостював Тарас Шевченко під час останньої поїздки в Україну, а також тут бував автор гімну України Павло Чубинський, який певний час працював на місцевій цукроварні «Братів Яхненків та Симиренків».

Зібрання музею становить понад чотири тисячі експонатів, більшість з яких представлені огляду, зокрема можна побачити вироби металургійного заводу, родинні речі Симиренків, фотографії, документи, пов’язані з колишніми власниками садиби; основою експозиції є родинні меблі, передані до музею дочкою Левка Платоновича Симиренка – заслуженою вчителькою України Тетяною Львівною. Цінними експонатами колекції музею є також рідкісні наукові видання, наукові праці Левка й Володимира Симиренків та інших помологів, які до цього дня працюють у науково-дослідній  установі.