Виїзні практичні заняття ЗВО є важливим елементом освітнього процесу, під час якої закріплюються теоретичні знання та формуються вміння самостійно ідентифікувати в природніх умовах представників флори і фауни, визначати особливості ландшафту та тип лісорослинних умов. Одним з таких майданчиків цього разу обрано Канівський природний заповідник, що відноситься до найстаріших заповідників України. Він був заснований 30 липня 1923 року знаходиться поруч Канева Черкаської області. Ця територія є важливим об’єктом для збереження та охорони унікальної флори та фауни, а також для наукових досліджень і екологічної освіти. Його географічне розташування робить його цікавим у різноманітних аспектах: біологічному, екологічному, історичному, археологічному та естетичному.
Так, студенти спеціальності 205 Лісове господарство разом з науковим співробітником Інституту Еволюційної екології Сергія Конякіна та доцента кафедри ЛГРП Світлани Ключки провели практичне заняття в межах літньої навчальної практики на тему «Флористичне різноманіття грабової діброви Середнього Придніпров’я». Здобувачі детально вивчили весь спектр лісового біоценозу старанно фіксуючи всі види рослинності екологічної стежки, екскурсію якою провів науковий співробітник заповідника Микола Борисенко.
Студенти також відвідали музей Природи, що розташований в будинку відомого вченого й академіка М.Ф. Біляшівського, де ознайомились з цікавою експозицією природничих та археологічних артефактів центральної Лісостепової частини України. Це цікаві знахідки предметів побуту скіфського поселення, залишки мамонтів доби пізнього палеоліту, зразки геологічних утворень (кварцити, граніти, польові шпати, гірський кришталь). Захоплюючим елементом музею стали відділи фауни, де студенти мали змогу детально вивчити видове різноманіття птахів, тварин, плазунів території України. Пізнавальним елементом стали експозиції плодів і насіння деревних і кущових порід заповідника, зразки основних порід лісового масиву канівського заповідника та зразки деревин вражених короїдами.
Заключним етапом цієї екскурсії стала поїздка на Тарасову гору, де учасники екскурсії мали можливість вкотре помилуватись краєвидами Дніпра з боку Канівських круч.
Студентський колектив та викладачі кафедри висловлюють вдячність голові профспілкової організації ЧДТУ Загородньому Василю Володимировичу за фінансовану складову в організації екскурсії!