Студентка кафедри лісового господарства та раціонального природокористування ЧДТУ взяла участь у тренінгу «Розпізнавання аб’юзивних стосунків»

9 жовтня 2024 року студентка кафедри лісового господарства та раціонального природокористування Черкаського державного технологічного університету групи ЛГ-15 Катерина Терещак взяла участь у тренінгу «Розпізнавання аб’юзивних стосунків», який розробили і реалізували магістрантка кафедри соціального забезпечення ЧДТУ Анастасія Котко та магістрантка кафедри соціальної роботи Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Ірина Черненко, які є фахівчинями соціальної роботи І категорії Черкаського міського центру соціальних служб.

На початку зустрічі учасники познайомилися за допомогою інтерактивної вправи, де кожен представляв себе, додаючи цікавий факт із життя. Опісля знайомства студенти заповнили анкету, яка допомогла визначити рівень обізнаності щодо теми тренінгу та зобразили образ насильства за допомогою ліплення фігурки із пластиліну, що допомогло  візуалізувати проблему і відкрити простір для подальшої дискусії.

Упродовж тренінгу учасники індивідуально та в командах за допомогою вправ і перегляду соціальних роликів навчалися розпізнавати аб’юзивні стосунки, адже іноді позиція жертви здається комфортною, проте важливо вчасно розпізнавати аб’юзивну поведінку у своїх відносинах й у стосунках з іншими людьми, а також вміти підтримувати психологічне здоров’я. Також досліджували важливі теми, зокрема поняття аб’юзу, гендерно зумовленого насильства та види насильства – фізичного, психологічного, сексуального та економічного за допомогою участі у вправі «Форми та ознаки», де їм потрібно було ідентифікувати види насильства за певними ознаками та ситуаціями.

Крім того, студентська молодь обговорювала особисті кордони за допомогою соціально-профілактичної гри «Міфи та факти про аб’юз» задля підвищення обізнаності про ознаки насильницької поведінки в стосунках і розвінчання поширених стереотипів.

Під час гри учасники активно дискутували шукаючи відповіді на питання:

– Як зрозуміти, що у стосунках щось не так?

– Як відрізнити турботу від порушень особистих кордонів?

– Куди звертатися за допомогою в ситуаціях насильства?

На завершення тренінгу було підведено підсумки, а учасники висловили слова вдячності тренеркам Анастасії Котко і Ірині Черненко за отримані знання й навички, які допоможуть вберегтися від насильства, а Анастасія та Ірина у свою чергу роздали присутнім інформаційні матеріали з контактами служб допомоги у випадку домашнього чи гендерно зумовленого насильства.

  • ACIO5Zwe81aTO8thoWMx1kh3KY11N5mO1n0aJlAP-DeBTjxT48_1a1HsHxWNNY8nQWSdoMvwfzzZ-0
  • ACIO5Zwe81aTO8thoWMx1kh3KY11N5mO1n0aJlAP-DeBTjxT48_1a1HsHxWNNY8nQWSdoMvwfzzZ-1
  • ACIO5Zwe81aTO8thoWMx1kh3KY11N5mO1n0aJlAP-DeBTjxT48_1a1HsHxWNNY8nQWSdoMvwfzzZ-2
  • ACIO5Zwe81aTO8thoWMx1kh3KY11N5mO1n0aJlAP-DeBTjxT48_1a1HsHxWNNY8nQWSdoMvwfzzZ-3
  • ACIO5Zwe81aTO8thoWMx1kh3KY11N5mO1n0aJlAP-DeBTjxT48_1a1HsHxWNNY8nQWSdoMvwfzzZ-4
  • ACIO5Zwe81aTO8thoWMx1kh3KY11N5mO1n0aJlAP-DeBTjxT48_1a1HsHxWNNY8nQWSdoMvwfzzZ-5