Погожі осінні дні створюють відмінні умови для продовження наукових досліджень лісових біоценозів, зокрема їхнього грунтового покриву. Так, студенти спеціальностей «Лісове господарство» (група ЛГ-37, ЛГ-410) та «Екологія» (Е-401, ТЗ-406) під керівництвом викладачів Світлани Ключки та Людмили Жицької провели науково-практичне заняття з лісового грунтознавства та охорони грунтів в околицях міста Черкаси, на території філії Черкаське лісове господарство.
Польове дослідження дозволяє визначити потужність грунтових горизонтів, їх властивості та класифікувати за зовнішніми (морфологічними) ознаками. Крім того, під час таких заходів проводиться відбір зразків для подальшого їх вивчення в лабораторних умовах. Дуже зручно і наочно досліджувати літосферні процеси та закріплювати теоретичний матеріал у спеціально викопаних грунтових розрізах або на геологічних оголеннях. Деякі прості аналізи, а також ті, які можна виконати за допомогою лабораторного обладнання і портативних приладів, здійснюються безпосередньо в природніх умовах. Отже, основною метою дослідження ґрунту є його опис із застосуванням польових методів і обладнання, а також їх наступного вивчення в лабораторії, відбір ґрунтових зразків для подальшого аналізу. Студенти успішно справилися з усіма поставленими завданнями, активно та зацікавлено фіксуючи необхідні польові об’єкти. Здобувачі вправно виконали поставлене завдання: заклали дослідний майданчик, здійснили опис фітоценозу, зазначивши його просторову конфігурацію, флористичне різноманіття та особливості природних умов.
Щиро вдячні всім учасникам освітнього процесу за злагоджену, відповідальну та активну участь у проведеній роботі! Продовжуємо нашу спільну науково-практичну діяльність й надалі!