Засідання геоботанічного гуртка «Гербаризація флористичного різноманіття паркової території ЧДТУ»

Гербарій, перекладений з латинської як «трава», є колекцією правильно засушених рослин. Це можуть бути окремі квітки, гілки чи навіть цілі рослини, залежно від їх виду. Перші гербарії з’явилися в Італії на початку XV століття, а їх засновником вважається відомий ботанік Пізанського ботанічного саду Лука Гини. Хоча жоден із його власноруч створених екземплярів не зберігся, деякі колекції його учнів дійшли до наших днів. Сьогодні рослини сушать не лише з науковою метою. Багато людей роблять збирання рослин, квітів і створення з них композицій своїм хобі. Гербарій – це традиційна прикраса, що існує вже багато років. Композиції із засушених рослин, колись популярні лише серед ботаніків, зараз можуть прикрасити будь-який будинок або квартиру. З таких рослин створюють картини, букети, альбоми і навіть листівки.  Здобувачі І курсу, групи ЛГ-37 спеціальності «Лісове господарство» долучились до збирання гербарію з метою закріплення теоретичних знань з ботаніки та вивчення видового різноманіття рослин паркової території ЧДТУ. Для формування  необхідних навичок студенти зібрались на черговому засіданні геоботанічного гуртка під керівництвом доцента Світлани Ключки, до якого долучились завідувач кафедри ЛГРП Інгріда Чемерис. Такий підхід  є комплексним і може бути використаний для розв’язання прикладних завдань під час вивчення видового різноманіття. Важливо активно впроваджувати методи навчання, які стимулюють розвиток інтелекту, творчості та професійної компетентності молоді в галузі лісового господарства.