З нагоди Міжнародного дня лісу на кафедрі загальної екології, педагогіки та психології 23 березня 2021 року відбулось засідання геоботанічного гуртка (керівник доцент Ключка Світлана). Про значення лісових екосистем в структурі біосфери написано безліч наукових праць, творчих доробків та науково-публіцистичної літератури, в якій, звичайно, є ще багато простору для подальших наукових звершень та дослідницької роботи. Тому, щорічно з ініціативи ООН, 21 березня відзначається Міжнародний день лісу, як ще один привід нагадати людству про необхідність та важливість раціонального та бережливого ставлення до лісу. Як відомо, надмірна інтенсифікація сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва призвело до зникнення степів, лісів, лук та боліт на значних територіях України. Внаслідок зазначених процесів постала проблема розробки науково-обгрунтованих заходів щодо лісовідновлення на еродованих грунтах, лісовирощування на меліорованих болотах, створення цілих лісових масивів на місці сипучих пісків та раціонального використання цих ресурсів. Розв’язання таких проблем можливе в руслі геоботанічних знань та дотичних з нею природничих наук.
Тому, мета гурткової роботи, враховуючи специфіку лісівничої справи та стан природних екосистем, передбачає оволодіння студентами спеціальності Лісове господарство методами вивчення складу та структури фітоценозів, вміння користуватись шкалами для визначення рясності виду, володіння методиками флористичного аналізу видового складу фітоценозу, визначення рясності за О. Друде, комбінованого балу Ж. Браун-Бланке, життєвості, життєвої форми, трапляння, постійність видів у фітоценозах. Отримати такі навички студенти зможуть, відвідуючи геоботанічний гурток. Разом з тим, на занятті майбутні молоді фахівці повправлялись в навичках висівання та пророщування насіннєвого матеріалу на прикладі павловнії та сальвії, з чим студенти вправно впорались.
Таким чином, геоботанічний напрям має інтегрований характер й може виступати підгрунттям для розв’язання багатьох прикладних задач в сфері природокористування.