Навчальна екскурсія майбутніх садівників.

З метою поглиблення знань з дисциплін «Вступ до фаху» та “Плодівництво” набуття фахових компетентностей, студенти 1 та 2 курсів спеціальності 203 “Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство” ЧДТУ 30.10.2024 р. разом з викладачем фахових дисциплін Бурлакою В.С. відвідали садовий центр-розсадник Gloria Garden.

У садовому центрі представлені рослини для вирішення будь-яких ландшафтних завдань, будь то бажання виростити плодовий сад, або створити яскравий квітник.

Привітні господарі центру розповіли про сортимент, особливості вирощування та догляду за садовими рослинами. Студентів вразила велика видова та сортова різноманітність плодово-ягідних й декоративних культур. Велику увагу спеціалісти центру приділяють оздоровленню посадкового матеріалу та красивому зовнішньому вигляду декоративних рослин (сформованості). Сорти яблуні, груші, айви, вишні, черешні, абрикосу, сливи, персику, нектарину та ін. культур представлені українською і зарубіжною селекцією.

Студенти дізналися, що саме правильний підхід до процесу висаджування плодових дерев в осінній період забезпечить швидкий та здоровий ріст і розвиток саджанців. Головне не тримати довго рослину без ґрунту – з відкритою кореневою системою. Потрібно дотримуйтесь термінів: оптимальний період посадки – жовтень-листопад для групи зерняткових культур, але необхідно завершити роботи за три тижні до прогнозованих стабільних заморозків. Актуальним є вибір місця для майбутньої посадки плодових дерев. Воно повинно бути сонячним з урахуванням глибини залягання ґрунтових вод. Надмірна волога як і посуха шкодить плодовим деревам. Ями для фруктових саджанців слід підготувати заздалегідь: мінімум – за 2 тижні до планової посадки. Важливим є питання удобрення ґрунту.

Також студенти ознайомилися з особливостями товарного сортування саджанців, сотування – це є градація показників якості саджанців визначеного виду та помологічного сорту, яка встановлена нормативною документацією.

 Студенти з цікавістю спостерігали за процесом прикопки плодових саджанців, дізналися про особливості зберігання рослин у зимовий період в умовах відкритого грунту та спеціалізованих підвалах.

Студенти ознайомилися з особливостями щеплення троянд методом окулірування в приклад та у т-подібний розріз, дізналися про оптимальні терміни для цього процесу для нашого регіону. Кращі результати отримують при ранньо-літньому окуліруванні (кінець червня – до 15 липня) та пізньо-літньому- серпень. Велике значення для відсотку приживання має майстерність працівників, що проводять окулірування та підвязку рослин окулірувальною стрічкою.

Професія садівника – це одна з найбільш мирних професій, майбутнє за молоддю, садівничою наукою у вільній, мирній Україні.