Науково-методичний семінар «Академічна доброчесність в навчальному закладі»

20 березня 2023 року для здобувачів спеціальності 205 «Лісове господарство» бакалаврського освітнього рівня викладачі кафедри екології Людмила Ящук та Оксана Єгорова провели науковий семінар з академічної доброчесності. Дотримання принципів академічної доброчесності усіма учасниками освітнього процесу не лише підвищує якість освіти, формує довіру до результатів навчання, а й посилює успішність випускників. Однією з умов формування доброчесного академічного середовища є розуміння усіма стейкголдерами освітнього процесу необхідності дотримання принципів академічної доброчесності; при цьому найдієвішим заходом для формування відповідної компетентності у студентів є роз’яснювальна робота серед академічних груп.

Під час семінару обговорили загальні риси академічної доброчесності та етики дослідницької роботи, розглянули найтиповіші приклади порушень академічної доброчесності учасниками освітнього процесу, поради щодо цитування і використання об’єктів права інтелектуальної власності під час підготовки до навчальних занять, основи академічного письма, нормативно-правове забезпечення академічної етики.

Особливою темою для обговорення лектора зі здобувачами була інформаційна та технічна допомога у використанні онлайн-сервісів для перевірки студентських робіт на плагіат, зокрема курсових робіт. Організатори семінару окреслили низку слушних порад, що стануть підґрунтям успіху для забезпечення якісної освіти, які запобігатимуть проявам академічної недоброчесності.