Доцент кафедри загальної екології, педагогіки та психології Старовойтенко Н.В, освітній омбудсмен ЧДТУ розповідає

22 квітня 2021 року з ініціативи офісу омбудсмена України Сергія Івановича Горбачова відбулася онлайн – зустріч студентських омбудсменів ЗВО України. Були присутні більше 20 студентських омбудсменів ЗВО, що представляли різні регіони України. У вступній промові Сергій Іванович привітав учасників зустрічі та висловив бажання співпрацювати, обмінюватися досвідом роботи, бути позаштатними радниками головного освітнього омбудсмена.

Спікерами зустрічі стали Василь Карманенко, студенський омбудсмен Полтавського університету економіки і торгівлі, Мар’яна Стаднік, студенський омбудсмен Херсонського інституту МАУП, Олександр Помаз, омбудсмен учасників освітнього процесу Полтавської державної аграрної академії, Надія Бачуріна, голова етичного комітету Міжрегіональної Академії управління персоналом.

Освітній омбудсмен ЧДТУ Старовойтенко Н.В. представляла наш університет і долучилася до обговорення напрямів та механізмів захисту прав учасників освітнього процесу, головних компонентів забезпечення прав студентів. Наталія Василівна поділилася досвідом просвітницької  роботи з правової обізнаності студентів засобами діалогу, тренінгу та дискусії. Освітні омбудсмени наводили конкретні випадки порушення прав студентів, аналізували причини та шляхи вирішення конфліктів у системі «викладач – студенти». Особливо гостро постала проблема можливого дублювання функцій профспілки та освітнього омбудсмена, педагогічної етики, інклюзії,  та булінгу. Обговорювали також пропозиції змін до національного законодавства щодо захисту прав учасників освітнього процесу ЗВО та внутрішніх документів ЗВО (статутів, положень).Зустріч проходила в атмосфері довіри. Сергій Горбачов побажав плідної співпраці студентським омбудсменам, подальших успіхів в роботі на засадах гуманізму, демократизму, доброзичливості та партнерських взаємин.